ملیکا سرکرده

ملیکا سرکرده نوازندگی فلوت را از 8 سالگی نزد پدرش(سهیل سرکرده) آغاز کرد. از سن 12 سالگی به یادگیری پیانو پرداخت و موفق به کسب مقام اول در چهارمین جشنواره­ی موسیقی جوان استان گلستان شد. از سال 1389 تا 1391 آموختن ساز فلوت را نزد خانم مونا طاهریان ادامه داد و آموزش ساز فلوت را در آموزشگاه­های شهرستان­های گرگان و ساری آغاز کرد. او همچنین به همکاری در تنظیم و تحریر کتاب جاودانه­های گیتار در دو جلد نیز پرداخت. در سال 1391 برای کارشناسی موسیقی در رشته­ی نوازندگی موسیقی جهانی وارد دانشگاه هنر شد و در سال 1396 برای دوره­ی کارشناسی ارشد رشته­ی نوازندگی موسیقی جهانی، وارد دانشگاه تهران شد. او از سال 1395 به عضویت در کانون نوازندگان کلاسیک خانه­ی موسیقی ایران درآمد.
از جمله فعالیت­های هنری وی می­توان به نوازندگی در ارکسترهای مختلف مانند ارکستر آریا، ارکستر پارسیان، ارکستر باربد، ارکستر دانشگاه هنر، ارکستر رتوریک و کر فلوت تهران اشاره کرد. وی به عنوان نوازنده­ی فلوت در ضبط سرود دانشگاه هنر، جشن 50 سالگی دانشکده­ی سینما و تئاتر دانشگاه هنر، جشنواره­ی موسیقی آوای فجر استان گلستان و به عنوان داور و کمیته­ی تخصصی بازبینی پنجمین جشنواره­ی موسیقی جوان استان گلستان در سال1395 نیز حضور داشته است.
او تا کنون در مسترکلاس­های Karin leitner, nolwenn bargin, Matthias Ziegler, nils-thilo Kramer, birgit ramsel,Barbara gisler-hasse و کارگاه­های فلوت خانم دکتر آذین موحد شرکت کرده است.